Liepos mėnesio rezidentės – Markéta Dlouhá ir Ugnė Venckė

Markéta Dlouhá yra čekų menininkė, kurios kūrybos fokuse  – asmeninės istorijos ir ekologija. Ji kuria knygas, grafiką, poeziją, piešinius, siuvinėjimus ir šviesos instaliacijas. Jos stiprus ryšys su gamta ir domėjimasis sociologija bei psichologija atsiskleidžia pusiau siurrealistiniuose vaizdiniuose, kuriuose atsikartoja natūralios formos, peizažai, vanduo ir gyvūnai, taip pat temos plėtojamos per atmintį, šeimą, sveikatą bei santykį su gamta. 

Jos ekologinis požiūris į meną apima medžiagų perdirbimą ir utilizavimą. Menininkė pati gamina įvairias medžiagas kūrybai, pavyzdžiui popierių gamina iš senų drabužių, augalinių pluoštų bei popierius atliekų, o šviesos instaliacijas iš senų linoleumų. Ji taip pat naudoja ekologiškus spausdinimo dažus bei eksperimentuoja su natūraliais pigmentais, kuriuos randa gamtoje. Atliekų ciklo uždarymas ir tvarių, natūralių medžiagų naudojimas yra nuolatinis jos kūrybinės praktikos iššūkis ir tikslas. 

Markéta savo darbus yra pristačiusi įvairiose grupinėse ir personalinėse parodose Japonijoje, Lenkijoje ir Čekijoje. Jos ekologiškos grafikos technikos ir natūralūs pigmentai lėmė kelis bendradarbiavimo projektus su menininkais ir ekologiškos mados prekių ženklais. Šiuo metu ji daugiausia dėmesio skiria popieriaus gamybos ir grafikos meno studijos įkūrimui Čekijoje bei dalyvavimui meno rezidencijose.

Ugnė Venckė baigė daiktų dizaino studijas Vilniaus dailės akademijoje, po jų tris metus keliavo. Iš kelionių atsineša trapumo, laikino vertes ir atviresnį pasaulio matymą. Keturis metus buvo dalis kūrybinės dizaino studijos Less Table, kur pasitelkiant potyrį, gamtos, tradicijų pažinimą ir šiuokišką jų tąsa buvo kuriamos vaišių instaliacijos. Šiuo metu gilinasi kaip savo buityje ir kūryboje galima įterpti vis labiau užmirštamus kasdienius meditatyvius rankų darbus ir veda patyrimines dirbtuves.

Verpėjų rezidencijos metu verps siūlo dienoraštį.