Katrina Niebergal ir Bergur Anderson

Rudenį pasitinkame su naujais Verpėjų rezidencijos dalyviais Katrina Niebergal ir Bergur Anderson. 

Katrina Niebergal yra tarpdisciplininio meno kūrėja, šiuo metu gyvenanti ir kurianti Roterdame, Olandijoje. Jos meninės praktikos fokuse – jausmai ir su jais susiję klausimai, jų būsenos ir įtakos elgesiui, atsiradimas ir perdavimas, laikymas ir santykis su dvasiniu ir transcendentiniu pasauliu. Naviguojant tokiais slidžiais teminiais reljefais, menininkė pasitelkia savo pačios patirtis – prisiminimus, sapnus, vizijas, taip perkonstruodama savo kasdienybės būtį ir veiklas; besimokant ir praktikuojant išsilaisvinimo iš savęs. 

Rezidencijoje Katrina Niebergal tęsia savo praktikas ir tyrimus apie moterų neįtraukimą kuriant tradicinę Vakarų Europos istoriją. Gilindamasi į vietinias pagoniškas folkloro istorijas, menininkė daug skaito, rašo, piešia ir kuria vaizdo bei garso įrašus.

Katrina Niebergal kūrinys

Bergur Anderson yra Roterdame, Olandijoje gyvenantis menininkas, kilęs iš Reikjaviko, Islandijos. Jis domisi santykiu tarp dainuojančio ir kalbančio balso, praeities ir besitęsiančių folkloro pasakojimų, bei kaip organinė polifonija konstruoja žodinius naratyvus. Bergur dirba su garsu, performansais ir instaliacijomis. 

Menininkas Bergur Anderson

Bergur darbai buvo pristatyti „Harbinger” ir „Mengi” erdvėse Reikjavike; „PuntWG” ir „at7” projektų erdvėse Amsterdame; „Rib” Roterdame; Kauno menininkų namuose Lietuvoje. Taip pat neseniai išleistas vinilas„Operating manual for floating in space” sukurtas kartu su menininke Mylan Hoezen bei juostoje įrašytas „Singing Club of Rotterdam and Audience at Antenne”, kuriame užfiksuoti vokalo tyrinėjimai Roterdame. Bergur pirmasis solo albumas „Night time transmissions” bus išleistas 2021 metų rudenį Futura Resistenza įrašų kompanijos. 

Katrina ir Bergur poemų rinkinys

Rezidencijos metu menininkas įrašinės artimiausios aplinkos garsus bei pasakojimus, ieškodamas inspiracijų naujam muzikiniam projektui „Fathertongue”, kuris bus pristatytas Palanga Street Radio eteryje. Bergur rezidenciją finansuoja Islandijos meno centras.

Bergur Anderson kūrinio fragmentas