Verpėjos Vilniuje

Renginys skirtas susipažinti ir palaikyti Verpėjų meno organizaciją iš Kabelių kaimo Dzūkijoje.

Kas: Verpėjos – nepriklausoma meno iniciatyva / piemenų rezidencija Kabelių kaime / galerija Marcinkonių stotyje 
Kur: 77 dienos, Jakšto g. 9, Vienuolio gatvės bromas – arčiausiai gėlių kiosko
Kada: Gegužės 17 D. penktadienį

Programa:  
12-15 val. Išverpti dienos pietūs (ruošia Neringa, Živilė, Ugnė)
12-20 val. Verpėjų turgelis su specialiai Verpėjoms menininkų kurtų plakatų pristatymu
15-17 val. Audimo dirbtuvės su Marijonas Verbel (būtina registracija*) 
21 val. Gediminas Stepanavičius ir kontrabosas
22 val. Andrej Polukord filmo iš Verpėjų rezidencijos pristatymas

PLAKATAI
Pristatome menininkių (Aistė Ambrazevičiūtė, Cecilia Charlton, Inga Navickaitė Drąsutė, Gabrielė Gudaitytė ir Kornelija Žalpytė) sukurtus plakatus, skirtus palaikyti Verpėjų meno organizaciją, kuriuos riso spauda atspausdino „Hands on Press“ spaustuvė. Plakatus galėsite įsigyti renginio metu.

DIRBTUVĖS su Marijonu Verbel

Marijonas Verbel yra tekstilės meninink, užsiimant audimu, atvyksiant į Verpėjų meno rezidenciją spalį. An žavi procesai, žaismė, sinestezija ir netikėti būdai daiktams susidėti į visumą. Marijonas nuolat naršo po mūsų kasdienybę ir stengiasi savo pastebėjimus paversti jautriais ir žaismingais kūriniais. Meninėje praktikoje remiasi santykiais tarp laiko ir darbo, taip pat žaisdam ties plona riba skiriančia amatą ir meną. Kūryboje siekia iš naujo panaudoti išmestas medžiagas, nuo plaukų iki automobilių detalių, pabrėžiant kūrybos proceso istoriją. 

Audimo dirbtuvės naudojant kartoną kaip pagrindą. Dirbtuvių metu bus pristatoma, kaip galima austi naminėm sąlygom – naudojant kartoną. Dalyviai bus mokomi audimo pagrindų. Visi, kurie ateis, turės pasirinkimą, kuria kryptimi norės judėti: bus galimybė nusiausti padėkliukus puodeliams, skirtukus, arba naudoti įvairias medžiagas audimo eksperimentams. Dalyviai yra kviečiami atsinešti savo siūlų ir bukų adatų.

*Registracija į dirbtuves – info@verpejos.lt

KONTRABOSAS
Gediminas pagros improvizuotą kontraboso solo, kuriame atsiskleis besipinantys, tarsi arabeska, stygų sąskambiai, divonus imituojančios garsinės tekstūros, bei kontrabosui būdingos švelnios žemų dažnių melodijos. 

Gediminas Stepanavičius yra aktyvus dalyvis Lietuvos improvizacinės, šiuolaikinės, džiazo, liaudies ir kitų muzikos žanrų scenose, multiinstrumentalistas muzikos kūrėjas, atlikėjas bei mokytojas, studijavęs LMTA bei Amsterdamo Konservatorijoje.

FILMAS
Andrej Polukord (g. 1990 m. Vilniuje, Lietuva) dirba Vilniuje. Jis dirba tapybos, instaliacijos, performanso, fotografijos ir videomeno srityse. Pasitelkdamas humorą, fizinius nuotykius ir pasakojimą, savo darbuose jis nagrinėja kasdienio gyvenimo, ekologijos, žmogaus ir gamtos santykio temas. Polukord kuria nestabilias aplinkas ir absurdiškas situacijas, sukeliančias nenuspėjamas pasekmes, dvigubas prasmes ir dviprasmybes.

Andrėjus pristatys savo filmą, kuris yra apie žmogų, apsigyvenusį kaime. Jis čia bandė valdyti ūkio situaciją ir treniruoti avis.