Susitikimas su rugpjūčio mėnesio rezidentėmis – Cecilia Charlton ir Johanna Grivel

Rugpjūčio 25 dieną, 15 val. kviečiame į susitikimą su Verpėjų Kūrybinių Ganyklų rezidentėmis – Cecilia Charlton ir Johanna Grivel. 

Menininkės papasakos apie įspūdingai ir kūrybingai prabėgusį mėnesį Kabeliuose su škudų avių banda ir lėtą darbą jaukiame namelyje – studijoje. Cecilia pasidalins audimo lietuviškomis kaimiškomis staklėmis patirtimi ir džiaugsmais, atrandant naujų būdų kaip pasidaryti nyteles ir siūlų tvarkymo darbais. Johanna pakvies lipdyti iš molio ir papasakos apie molio degimo būdus. 

Daugiau apie menininkes:

Londone gyvenanti amerikiečių menininkė Cecilia Charlton 2015 m. Hunterio koledže Niujorke įgijo tapybos bakalauro laipsnį, o 2018 m. Karališkajame meno koledže Londone – tapybos magistro laipsnį. Ji kuria rankų darbo siuvinėjimus ir pynimus, kuriuose per formalią abstrakcijos istoriją, nagrinėja įvairias temas, įskaitant kosmosą, atmintį ir dabarties įvykius. Manipuliuodama geometriniais raštais ir spalvomis, savo kūriniuose ji atskleidžia optiškai sudėtingą ir žaismingą požiūrį, kvestionuojantį hierarchiją tarp tapybos ir tekstilės meno. Feminizmo, žmonijos istorijos, laiko ir transcendencijos temos neatsiejamos menininkės rankomis siuvinėtų kūrinių. Tekstilės istorijos tyrinėjimas iš kūrybinės, kultūrinės ir socialinės-ekonominės perspektyvos yra Charlton studijos praktikos pagrindas. Savo tekstilės kūriniais, instaliacijomis ir socialinėse erdvėse patalpintu menu, autorė skatina pokalbį apie asmenines ir universales patirtis. 

Johanna Grivel – šveicarų ir švedų keramikė, nuo 2014 m. gyvenanti Briuselyje. Studijų metais ji įgijo techninių ir praktinių įgūdžių bei konceptualios kūrybos metodų. Ji yra dalyvavusi įvairiose grupinėse parodose kaip menininkė ir kuratorė. Po studijų, 2020 m. Grivel pasiemė vienerių metų vaiko priežiūros atostogas, po kurių jos praktika evoliucionavo ir ji pradėjo daugiau dėmesio skirti spalvoms ir tyrinėti natūralius įvairių molių atspalvius. Molį menininkė modeliuoja pirštų galiukais, sukdama ir kurdama formas, kurios virsta vidutinio dydžio skulptūromis. Žaismingumas ir manipuliavimas kūriniais yra svarbi jos instaliacijų dalis – išgalvoti kraštovaizdžiai, svajonių ir jausmų talpyklos – kurdama Grivel mėgsta įsivaizduoti savo erdves savo kūriniams, kurios papildytų kompoziciją ir suteiktų harmonijos pojūtį. Grivel taip pat dirba keramikos mokytoja ir veda seminarus bei privačias pamokas.

Viršelio nuotraukos autorė Cecilia Charlton.