Susitikimas su birželio mėnesio rezidentais Haha Wang ir Merkiu Žebrausku

Birželio 29 dieną, 16 – 20 val. kviečiame susitikti su birželio mėnesio “Verpėjų” meno rezidentais Haha Wang ir ir Merkiu Žebrausku.

“Verpėjų” meno rezidencija įsikūrusi tradicinėje sodyboje, Kabelių kaime Varėnos rajone. Birželio mėnesį sodybos šeimininkais tapo du konkurso būdu pakviesti menininkai – Haha Wang ir Merkys Žebrauskas.

Haha Wang tyrinėjo ganymą iš skulptūrinės pusės. Ji pasidalins savo patirtimis rezidencijos metu, kurios buvo glaudžiai susiję su naminiais gyvūnais, sodu ir pačia vietove, o Merkys Žebrauskas papasakos ir pakvies apžiūrėti naują savo kūrinį “Žemės laboratorija: stotelė 1” apgyvendintą “Verpėjų” meno rezidencijos sode.

M. Žebrauskas: ,,Žemės laboratorija – erdvė kurioje taikoma eksperimentinė metodika siekianti gamtos procesus pritraukti arčiau žmogaus, arba įgalina sąmoningą žmogaus invaziją. 

“Stotelė 1” – “Verpėjų” meno rezidencijoje iš Tikrinio blizgučio (Ganoderma lucidum) grybienos pasėtas, vizualiai į iglu namuką panašus kūrinys. Tai mano invazija į “Verpėjų” sodybos kiemą sukuriant pirmąją žemės laboratorijos stotelę. Kūrinys įpareigoja ir tuo pačiu leidžia man grįžti ir stebėti nuolat augantį objektą, kuris galbūt įgis būsto, pirties ar kitokios erdvės funkciją.”

Jau trečius metus plėtojama meno rezidencijų programa “Verpėjų kūrybinės ganyklos” skirta susitelkti į lėtą meninio tyrimo procesą bei ilgalaikę vertę joje dalyvaujantiems kūrėjams bei auditorijai. Esant glaudžioje bendrystėje su gyvūnais ir gamta, bus permąstomas šiuolaikinio žmogaus ir aplinkos santykis antropoceno laikotarpyje.

Haha Wang (g. 1993 m. Kinija) yra menininkė, gyvenanti ir kurianti Miunchene, Vokietijoje. Savo darbuose Wang žmonių ir gyvūnų jausmus perkuria ir transformuoja į netikėtus objektus ir įvykius. Savo kūryboje ji kuria erdves, kurios padeda atskleisti, kaip kasdienybėje sutinkami techniniai objektai įtakoja įvairias gyvybės formas.

Merkys Žebrauskas (g. 1999 m. Lietuva) menininkas kuriantis bio ir žemės meno laukuose, pagrindinis siekis – žmogaus ir gamtos simbiozė. Tai randa stebėdamas ir tyrinėdamas kitų gyvųjų organizmų tarpusavio santykius. Ieškodamas įvairių bendravimo metodų kūryboje su kitomis gyvybės formomis, keičia žmogaus vaidmenį bendroje ekosistemoje.

Renginio vieta: Kabelių g. 7, Kabelių kaimas, Varėnos r. sav.

Data: 2024.06.29

Laikas: 16 – 20 val.

Organizuoja: VšĮ “Verpėjos”

Rėmėjas: Lietuvos kultūros taryba

Viršelio autorė Haha Wang