Rugsėjo mėnesį rezidencijoje – Monique Besten  ir Roseline Lambert

Monique Besten yra menininkė, rašytoja ir edukatorė iš Ispanijos bei Olandijos. Ji kuria didelio atstumo performatyvius pasivaikščiojimus per Europą, dirba su tam tikrai vietai pritaikytais (angl. site-specific) kūriniais. Ji tiria lėtus buvimo būdus ir jungtis tarp meno medijų ir skirtingų gyvenimo aspektų. Monique rašo projektui „The Dark Mountain Project” ir moko performanso bei meno išgyvenimo įgūdžių Utrechto meno universitete Olandijoje. Prieš pradėdama meno studijas Rietveld meno akademijoje Olandijoje ir Bauhaus Universitete Weimar mieste Vokietijoje, ji mokėsi istoriją. 

Monique pastaruoju metu fokusuojasi į ėjimą kaip menininę praktiką. Ji plėtojo kūrinių seriją „A Soft Armour”, kurių metu menininkė rengė ilgus performatyvius pasivaikščiojimus po Europą, vilkėdama trijų dalių kostiumą (pavyzdžiui, 2015 m. ji ėjo nuo Barselonos iki COP21 Paryžiuje). Ėjimo metu ji fokusuojasi į lėtą ir paprastą buvimą, ekologiją, išgyvenimą lauke, laiką, praleistą su žmonėmis kelyje ir gamtoje, istorijų rinkimą, kostiumo siuvinėjimą einant bei tarp ėjimų, kasdieninį rašymą online erdvėje. 

Monique Besten

Roseline Lambert yra poetė ir antropologė. Ji 2012 m. debiutavo su poezija ir nuo tada aktyviai publikuoja bei pasirodo įvairiuose literatūros apžvalgose ir renginiuose

Kubeke (CA), Prancūzijoje ir Jungtinėje Karalystėje. “Clinique” buvo jos pirma poemų kolekcija apie agorafobiją ir prieglobsčio metaforas, išleista 2016 m. Jos antra poezijos knyga “Les couleurs accidentelles” buvo išleista 2018 m. rudenį. Roseline yra gavusi Quebec Felix-Antoine Savard poezijos prizo apdovanojimą už geriausią 2017 m. publikuotą poemą. 2021 m. ji baigė Antropologijos doktorantūros studijas Concordia Universitete Monrealyje, Kanadoje, kur ji taip pat yra Jutiminių studijų centro narė. Jos tyrimo tezės nagrinėja agorafobijos patirtis Osle, naudojant su poezija ir antropologija susipynusią metodologiją. Jos dabartinis eko-poezijos projektas yra finansuojamas Kanados meno tarybos, Kubeko meno ir literatūros tarybos ir Kubeko tyrimų/Visuomenės ir kultūros fondo.

Roseline Lambert