Liepos ir rugpjūčio mėnesius rezidencijoje – Carolin Schelkle ir Nazare Soares

Carolin Schelkle yra dizainerė ir medžiagų tyrinėtoja iš Bodeno (Vokietija). Ji yra baigusi gaminių ir komunikacijos dizaino bakalauro studijas Bolzano laisvajame universitete (Italija) ir gaminių dizaino magistro studijas Ecole cantonale d’art de Lausanne (Šveicarija).

Jos kūryba yra paremta produktų ir žaliavų gyvavimo ciklo tyrinėjimu, smalsumu, lauko studijomis ir tarpdisciplininiais tyrimais. Carolin tyrimai apima platų tipologijų spektrą, įskaitant medžiagas, procesus, gaminius, erdves ir parodas. Ji atlieka daug eksperimentų,  ima mėginius ir kuria prototipus. Tyrimų rezultatu tampa pačio proceso aprašymas arba komercinis produktas, kuris padeda giliau suprasti mus supančias medžiagas, produktus ir aplinką. 

Pastaruosius metus ji daug dėmesio skiria vietinei avių vilnai, tyrinėja įvairius jos apdorojimo būdus ir pritaikymą skirtinguose kontekstuose, siekiant įprasminti šiuolaikybėje dažnai apleistus pluoštus. 

Nazare Soares

Nazaré Soares kūryba remiasi hidrofeminizmo ir giliosios ekologijos idėjomis. Menininkės kūrybinėje praktikoje susipina santykių praktikos, psichoakustinės ir kinematografinės erdvės, performanso menas ir hidroterapija, bei kuriamos ritualinės ir inkubacinės erdvės. Soares rengia inkubacijas vandenyje ir fitoterminius maudymosi ritualus, kurie švelniai veikia ląstelių grupes ir jų šilumines savybes. Ji yra įkūrusi Norvegijoje veikiančią meno platformą „Invisibledrum”. Menininkės darbai buvo eksponuoti Singapūro meno ir mokslo muziejuje, Monrealio kongregacijos rūmuose, Metamorfo meno ir technologijų bienalėje, Etiopijos šiuolaikinio meno muziejuje, Braitono muziejuje, „Fabrica” Braitone, Indijos Habitato centre, Trondheimo Kunstmuziejuje, Botino centre, „Sonar” muzikos ir technologijų festivalyje, Trondheimo Kunsthalėje ir Varangerio muziejuje ir kt.

Rezidencijos metu, Nazaré daugiausia dėmesio skiria tarpzoninių ir pasienio klajonių tyrinėjimams. Ji domisi regiono vandens telkiniais ir tyrinėja drevinės bitininkystės tradicijas. Menininkė dirba su lino ir vilnos medžiagomis, kurios yra žinomos dėl savo gydomujų savybių, taip siekdama užmegzti ryšius su žeme ir jos atmintimi. Taip pat, ji gamina ritualinius garso instrumentus ir vandens šukas, panaudodama vietinę medienos. 

Carolin Schelkle ir Nazare Soares rezidenciją finansuoja Culture Moves Europe.