Į Verpėjų kūrybines ganyklas atvyko pirmosios menininkės

Džiaugiamės pradėdami naują rezidencijų seriją pavadinimu Verpėjų kūrybinės ganyklos. Neseniai atvyko atvyko pirmosios menininkės – Nadine Baldow ir Kristin Fredricksson kurios mėnesį laiko praleis gamtos ir avių apsuptyje Kabelių kaime, kur yra įsikūrusi Verpėjų rezidencija. 

Kristin Fredricksson

Kristin Fredricksson yra daugybę apdovanojimų pelniusi perfromansų kūrėja, tyrėja, dėstytoja, iniciatorė ir lėlininkė. Savo kūryboje ji plėtoja ekologiško kūno, klimato, civilizacijos nykimo, autobiografines, atminties ir traumos temas. Kristin darbai buvo pristatyti tokiuose teatruose kaip Barbican Londone bei La Villette Paryžiuje, Norfolk & Norwich festivaliuose, bei instaliacijose vidaus bei lauko erdvėse. Ji taip pat dėsto meno istoriją ir filosofiją, somatinio meno kūrimą bei ekologiją meno, sociologijos ir gamtos fakultete, The Margate mokykloje Jungtinėje Karalystėje. 

Nadine Baldow

Nadine Baldow yra Berlyne gyvenanti vizualiųjų menų kūrėja, kurį savo darbuose tyrinėja kultūros ir gamtos santykių kompleksiškumą bei jų įtaką vienas kitam. Ji nagrinėja šiuos santykius skirtingais aspektais ir kelia klausimus: Ar mes vis dar esame gamtos dalis? Kas apskritai yra gamta? Ar mūsų planeta ir mes patys, save suvokiame kaip gamtos dalį? Nadine studijavo Drezdeno dailės akademijoje pas profesorių Eberhard Bosslet, taip pat Alpėse mokinosi medžio drožinėjimo technikų.