Birželio mėnesio rezidentai – Andrej Polukord ir Gudrita Lapė

Kviečiame susipažinti su birželio mėnesio rezidentais – Andrej Polukord ir Gudrita Lapė. 

Andrej Polukord (g. 1990 m. Vilniuje, Lietuva) dirba Vilniuje. Jis dirba tapybos, instaliacijos, performanso, fotografijos ir videomeno srityse. Pasitelkdamas humorą, fizinius nuotykius ir pasakojimą, savo darbuose jis nagrinėja kasdienio gyvenimo, ekologijos, žmogaus ir gamtos santykio temas. Polukord kuria nestabilias aplinkas ir absurdiškas situacijas, sukeliančias nenuspėjamas pasekmes, dvigubas prasmes ir dviprasmybes.

Gudrita Lape (1990) yra menininkė, dirbanti su biologiškai suyrančiomis medžiagoms. Ji gimė Lietuvoje, užaugo Islandijoje, o šiuo metu gyvena Islandijoje ir Ispanijoje. Nuo pat gimimo ji yra fatališka klajoklė ir tai vaidina svarbų vaidmenį jos kūrybos procese. Ji kuria mobilias instaliacijas ir ritualinius performansus, intuityviai naudodama perdirbtus, surinktus, taktiliškus ir nostalgiją keliančius objektus. Ji gyveno įvairiuose žemynuose, studijavo Islandijoje, Vokietijoje, Lietuvoje ir Ispanijoje – nuo vaizduojamojo meno, sociolingvistikos ir daugiakalbystės iki skaitmeninės gamybos. 

Rezidencijos metu Gudrita tyrinėja vietoje randamas medžiagas ir galimus jų panaudojimo būdus. Pradedant nuo biologiškai suyrančių iki amžinai išliekančių objektų ir bendruomenės santykio su jais. Gudrita siekia įsiklausyti į gamtą ir įtraukti į savo meninį tyrimą joje esančias žinutes.