Aušra Vaitkūnienė „Miško daina“

Liepos 6 dieną, 14 val. Marcinkonių stoties galerijoje atidaroma Aušros Vaitkūnienės paroda „Miško daina“.

Tai vizualus pasakojimas apie Dzūkiją, apie jos unikalią gamtą. Parodoje pristatoma tapybos ir objektų instaliacija, metaforiškai perteikianti ne tik gamtos grožį, bet ir žiaurią kovą už būvį. Žiūrovui pateikiami kūriniai formaliai nekelia nerimo, tačiau ekspozicijoje sudarydami jungtis vieni su kitais suaktyvina mąstymą apie aktualius gamtos išsaugojimo ir ekologijos klausimus. 

Dzūkai, vaikščiodami po mišką, giedodavo. Tai jau nykstanti tradicija, kai žmogus ir gamta buvo vienis. Šiuolaikiniame pasaulyje randasi vis didesnė atskirtis, žmogus nebežino žolių pavadinimų, nebeskiria grybų rūšių. Tai, kas buvo savaime suprantama įžengus į mišką, dabar be specialiai sukurtų mobiliųjų programėlių, atrodo, sunku susigaudyti, būnant gamtos apsupty. 
Paroda „Miško daina“, parinkus muzikinį terminą, plastine kalba apdainuoja, pristato kūrinius, kurie tam tikru ritmu, nostalgiškai, ironiškai ar juokaujant sukuria atmosferą, kurioje žiūrovas ne tik atpažins miško esatį, bet ir pamąstys apie savo ryšį su gamta. 

Aušra Vaitkūnienė yra menininkė, pedagogė, kuratorė, Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto Tapybos katedros vedėja, profesorė. Dailininkė aktyviai kuria ir dalyvauja projektuose bei parodose Čikagoje, Berlyne, Hamburge, Budapešte, Barselonoje ir kitur. Nors A. Vaitkūnienė pirmenybę teikia tapybai, ji sėkmingai dirba ir instaliacijų, objektų meno srityse.

Paroda veiks liepos 6 – 28 d. Parodą aplankyti galima šeštadieniais – sekmadieniais, 12.00 – 17.00 val, arba susitarus tel. +37061416255.

Adresas: Marcinkonių stoties galerija, Kastinio g. 1C, Marcinkonys, Varėnos sav.

Parodą organizuoja „Verpėjos“, finansuoja Lietuvos kultūros taryba.